Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  separator  biuro/wyceny   500 087 205

Wkłady zespolone do okien PCV i drzewnianych (nowego typu)

Rodzaje zespoleń:

• Szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym. 

Ograniczają wypływ energii cieplnej z pomieszczeń na zewnątrz. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa napylona na szkło float przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, zapobiegajac przenikaniu ciepła na zewnątrz. W efekcie dla użytkownika oznacza to zmniejszenie nakładów poniesionych na ogrzewanie pomieszczeń, podniesienie komfortu cieplnego, a także ochronę naszego wspólnego środowiska. W zależności od sposobu nanoszenia i rodzaju powłoki wyróżniamy szkła niskoemisyjne twardopowłokowe i miękkopowłokowe. Te ostatnie pozwalają uzyskiwać szyby zespolone o najkorzystniejszym (najmniejszym) współczynniku przenikania cieplnego k. 
Na przykład szyba zespolona o budowie: szkło niskoemisyjne miękkopowłokowe/Argon/float charakteryzuje się współczynnikiem k=1,1[W/m2 x K] 

• Szyby zespolone ze szkłem warstwowym 

Mają za zadanie chronić użytkowników przed poranieniem odłamkami w przypadku pęknięcia, stłuczenia lub próby włamania. Cechą charakterystyczną szkła warstwowego (multifloat) jest połączenie składowych tafli szkła folią PVB na całej ich powierzchni. Zależnie od budowy wyróżniamy różne rodzaje szkieł warstwowych i w związku z tym różne klasy odporności na przebicie: 
• Szkło antywłamaniowe (2 x float 4mm + 2 warstwy folii ) klasa P2, 
• Szkło antywłamaniowe (2 x float 4mm + 3 warstwy folii ) klasa P4, 
• Szyby zespolone dźwiękochłonne 
Mają za zadanie zabezpieczać przed hałasem zewnętrznym ( wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować jego źródła ) w celu zapewnienia właściwego komfortu w pomieszczeniach. Cechy dźwiękochłonne pakietów zespolonych uzyskuje się poprzez ich asymetryczną budowę oraz wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazami tłumiącymi dźwieki. Zależnie od konstrukcji szyby zespolone osiągają izolacyjność askustyczną w przedziale Rw=32-52 dB. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiedniego pakietu szybowego w zależności od potrzeb i wymagań klienta. 

• Szyby zespolone przeciwsłoneczne 

Mają za zadanie ochronę przed nadmiernym ogrzewaniem promieniami słonecznymi pomieszczeń. Stosowane głównie w biurach, budynkach użyteczności pubkicznej, sklepach. Ze względu na różnorodność kolorów bardzo pozytywnie wpływają na estetykę budynków. Swoje własności zawdzięczają odpowiedniej strukturze masy szklanej - absorpcyjna lub refleksyjna (odbijająca promienie słoneczne). 

• Szyby zespolone ze szprosami 

Aluminiowy szpros wewnątrzszybowy to wielki walor nowoczesnej stolarki budowlanej. Podnosi jej atrakcyjność, a także pozwala w łatwy sposób zachować charakter istniejącego budownictwa jedno- lub wielorodzinnego. Różnorodność kształtów, form i kolorów szprosów powoduje, że jest on niezastąpiony w nowoczesnej stolarce, będącej elementem renowacji starszych i zabytkowych budowli, pozwalając na zachowanie niepowtarzalnej stylistyki istniejących lub nowo budowanych obiektów. Szprosy wewnątrzszybowe nie powodują obniżenia termoizolacyjności szyb.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.